טיפולים בקליניקה

רפואה סינית

רפואה סינית על פי הרפואה הסינית האדם צריך להתאים את עצמו לטבע כדי לחיות חיים בריאים ומאוזנים. לצערנו המציאות המודרנית טופחת על פנינו – מזון מלאכותי ומהונדס, מתח נפשי , לחצים בעבודה, חיי הוללות , שעות עבודה רבות, תזונה לקויה ,עייפות מצטברת ועוד... כל אלה מוציאים את הגוף מאיזון המהווה קרקע פורייה למחלות וחוסר איזון נפשי. הפילוסופיה הסינית רואה בגוף האדם תופעת טבע שאין לפגוע או לחבל בשלמותו ולכן, גם זיהוי והבנת התופעות הגופניות והנפשיות השונות נעשים תוך כדי התבוננות חיצונית על גוף האדם. הרפואה הסינית מסורתית ידועה מזה כ-5000 שנה, עוד בתקופות הקדומות ולאורך כל ההיסטוריה הרפואית הארוכה ,נאסף בידי מרפאים סינים מתחומים שונים מכלול עצום של סימנים ואיתותים שהגוף מגלה לעין המתבוננת בעת חולי ובימים של בריאות. הרפואה הסינית המסורתית מתבססת על אבחון וטיפול מקיף במערכות שונות בגוף, על קשרי גומלין גוף-נפש המשפיעים על התפקוד הגופני-נפשי-רגשי. על השפעת גורמי מחלה חיצוניים, על מידת האיזון בין המערכות ובין האיברים לבין עצמם, על הקשר שבין כאבים ותפקודי מערכות ועוד. התבוננות זו עוקבת אחרי שינויים ברמות האנרגיה והחיות בגוף, בצבע הפנים, צבע וחיות הלשון, העור והציפורניים, בסוג הדופק ואיכותו , בטיב ההפרשות השונות ועוד. שיטה זו פועלת עד עצם היום, כאשר מגיע מטופל לפגישה ראשונה, אנחנו אוספים נתונים תוך כדי התבוננות ותשאול ולאחר קבלת האינפורמציה הנדרשת לאבחון הבעיה, מעבדים מסקנות על מנת לקבוע את ההקשרים בין הסימנים החיצוניים למצב האיברים הפנימיים והשפעת הגומלין של אורח החיים של המטופל ובסיום התהליך בונים תכנית טיפול.

רפואה משלימה

רפואה משלימה הרפואה המשלימה כשמה כן היא, היא נועדה להשתלב בטכניקות מסוימות של טיפולים ועל-ידי כך להוות טיפול משלים למגוון בעיות רפואיות. שילוב של דיקור בעזרת מחטים באיברים שונים כמו אוזן, קרקפת ,פנים וכלים נוספים, משלימים את שיטות הטיפול המקובלות והנפוצות כיום. לקבלת הסבר על כל אחת מטכניקות הרפואה המשלימה שמוצעות בסיני קליניק יש לבחור בתפריט המוצע .

דיקור קוסמטי

דיקור קוסמטי – תחליף בוטוקס אלטרנטיבי בסין, לפני כ-5000 שנה קיבלו פילגשי הקיסר טיפולים באקופונקטורה קוסמטית להצערת העור והגוף, על מנת שתהיינה רעננות, בריאות, יפות ונחשקות. בעשור האחרון נעשתה האקופונקטורה הקוסמטית פופולרית בקרב כוכבי הוליווד ,אוכלוסיית העשירון העליון ולכל מי שמחפש טיפולי אנטי אייג'ינג לא פולשניים מחד ומאידך להראות צעירים וחיוניים. זו גם הסיבה שהדיקור הקוסמטי הפך להיות הטרנד הבא בעולם כולו. במאמר שפורסם בעיתון הבינלאומי לאקופונקטורה משנת 1996 ,נכתב כי מתוך 300 מטופלים באקופונקטורה קוסמטית אצל כ-98% מהמקרים חלה תמורה משמעותית במראה עור הפנים, גמישות השרירים, טשטוש קמטי הבעה ובכלל העור בריא יותר, צעיר ומלא חיוניות . האקופונקטורה הקוסמטית היא טיפול לחידוש הנעורים ולהחייאת עור הפנים ללא הזרקות או חומרים כימיים . הטיפול משלב איבחון פנים המאפשר למטפל לאבחן בעיות כאלו ואחרות ולטפל בהם תוך כדי הטיפול. במהלך הטיפול מוחדרות מחטים דקיקות לאזורים שונים בפנים ומתחיל תהליך של רענון , חידוש תאי עור , ייצור קולגן טבעי והחייאת עור הפנים. האקופונקטורה הקוסמטית מעודדת זרימה מוגברת של אנרגיה (צ') במרידיאנים וכמו גם אספקת חמצן לרקמות בזכות הזרמת דם מוגברת לאזור הפנים. הדיקור הקוסמטי מעודד מטבוליזם של תאי העור, ניקוז רעלים ויצירת תאי עור חדשים. טכניקת טיפול זו משפרת משמעותית את גמישות שרירי הפנים וחיזוקם. הדיקור הקוסמטי מאט את תהליך ההזדקנות תוך ניצול אופטימלי של הפוטנציאל הטבעי של העור לחדש ולשמר את עצמו ולהעניק לחות לעור התוצאות מושפעות מגיל המטופל, מההשפעה האישית של המחטים על כל אחד, מהרגלי תזונה, מצב בריאותי כללי ומנטאלי. תוצאות צפויות: שיפור גוון עור הפנים הפחתת קמטים וטשטושם הרמת עפעפיים (דוחה /מונע ניתוחי הרמה) הפחתת נפיחות ועיגולים שחורים מתחת לעיניים מקנה לעור מראה רענן לחלוח וחיוניות העלמת כתמי עור שיפור אלסטיות השרירים ומתיחתם טשטוש כתמי גיל סבוריאה ודלקות עור.