סוכרת - Diabetes

סוכרת באופן כללי מוגדרת כחוסר איזון של רמת הסוכר בדם. ברגע שרמת הגלוקוז בדם גבוהה הגוף לא יכול לעבד את הסוכר ולהעבירו לתאים הוא הופך להיות רעיל למוח ולאיברים נוספים בגוף. מחלת הסוכרת יכולה לנבוע משתי בעיות: הראשונה מחוסר באינסולין (הורמון שמיוצר בלבלב ותפקידו להעביר גלוקוז לתאי הגוף) והשנייה תנגודת של תאי הגוף לאינסולין (מונע מהגלוקוז לחדור לתאים).

קיימים 3 סוגים עיקריים של סוכרת סוכרת היריון , סוכרת Type1 המוכרת גם בשם " סוכרת נעורים" בטיפוס מסוג זהקיימת הפרעה בייצור והפרשת האינסולין על ידי הלבלב, סוכרת נעורים מתפתחת בדרך כלל בגיל הנעורים ומכיוון שקיים חוסר מוחלט או חלקי באינסולין החולה צריך להזריק לעצמו אינסולין ולהיות במעקב.

סוכרת Type 2 המוכרת גם בשם "סוכרת מבוגרים" סוג זה של סוכרת הוא שכיח ביותר לוקים בה קשישים ,אנשים בני 40 ומעלה הסובלים מהשמנת יתר וכן בשנים האחרונות גם ילדים בהיעדר פעילות גופנית, השמנת יתר והרגלים תזונתיים פסולים. אנשים הלוקים בסוכרת מסוג Type 2 מייצרים כמות מספקת של אינסולין אך האינסולין והגלוקוז אינם יכולים לחדור בצורה יעילה לתאים.

סוג זה של סוכרת קשור בדרך כלל לתזונה עשירה בפחמימות מעובדות ודלה בסיבים. שלושת סוגי הסוכרת מהווים סכנה בריאותית חמורה – לפגיעה בכלי דם, עיוורון, בעיות כליות, בעיות לב, נימול, חוסר תחושה ועד כדי בעיה קטלנית.

מחלת הסוכרת ניתנת לטיפול טוב בדיקור במיוחד בסוכרת מסוג Type 2 . ניתן לאבחן לפי מחממים ולווסת בדיקור, תזונה ופעילות גופנית.

אטיולוגיה

למחלת הסוכרת מספר גורמים : לחץ ומתח נפשי, דאגות, חרדות,תזונה לקויה עם הרבה שומנים ומזון מעובד,ארוחות לא מסודרות ושעות לא קבועות, ארוחות לילה, קונסטיטוציה חלשה וחוסר פעילות גופנית.

סימנים וסימפטומים

הסימן הבולט בסוכרת הוא צמא עם רצון לשתייה קרה וללא תחושת רוויה, יובש בפה,גרון, רעב ותיאבון מוגבר, שתן רב.

הטיפול על פי הרפואה הסינית

  1. דיקור על פי אבחון
  2. עיסויים – אחת הבעיות בסוכרת מסוג Type 2 שעודף סוכר שוקע בכלי הדם בצורה שמפריעה לתפקוד תקין של כלי הדם. לכן מומלץ לבצע עיסויים על מנת כל מה ששקע בעורקים.
  3. פעילות גופנית
  4. תזונה

 

טיפול מונע *

למי שיש נטייה כלשהי לסוכרת:

  1. דיקור + צמחים
  2. תזונה

* טיפול זה מומלץ לבצע טרם המחלה